top of page

YAPILAN İŞLEMLER

Firmamızda yapılan bütün işlemler fabrikasyon yani tam otamatik makinelerde yapılmaktadır. Piyasada makineli çalıştığını söyleyen ama hortum ve fırçadan ibaret bir sürü ''tesis'' bulunmaktadır. Bu yüzden ısrarla tesislerin gezilmesi gerektiğini söylüyoruz.

Makine videolarımız hazırlanıyor...

1- Bizi Aradığınızda

Sekreterimiz sizden adres bilgilerinizi ister ve hangi servis saatinde halılarınızın alınmasını istediğinizi sorar.

2- Servis Gelir

Belirlenen saatte servis gelir halılarınızı sayar ve alır. Size teslimatla ilgili bilgi ve teslimat fişi vererek yanınızdan ayrılır. Teslimat fişimiz aynı zaman da halınızın sigorta poliçesidir. Halılarınız Türkiye'nin önde gelen sigorta firmaları tarafından sigortalanmaktadır.

3- Halılarınız Fabrikaya Gelir

Servis en kısa sürede halıları fabrikaya getirir, numaralandırır ve yıkama sırasına göre halıları yıkama ekibine teslim eder.

4- Çırpma Makinesi

Bu makine Çorum'da bir ilk.                      Halıları teslim alan yıkama ekibi halıları cinsine göre ayırır ve belirli bir sıraya göre halı çırpma makinesine vererek halıların kaba kirinden ve tozundan arınmasını sağlar.

 

 

 

5- Ana Yıkama Makinesi

Bu makine Çorum'da bir ilk.

 Çırpma makinesinden çıkan halılar ana yıkama makinesine götürülür. Ana yıkama makinesi halıyı altından ve üstünden 14 ayrı noktadan yıkayarak mükemmel temizliği sağlar.

 

 

6- Kurutma Makinesi

Ana makinede yıkanan halılar 1200 devir sıkma yapan kurutucularda suyu bitene kadar sıkılır , toza ve doğrudan güneşe maruz kalmadan iç ortamda ısı ve hava verilerek askılarda dinlenerek kurutulur.

7- Paketleme Makinası

Bu makine Çorum'da bir ilk.                  Askıarda kuruyan halılar tek tek paket makinesine verilir. Makine halıyı önce rulo fırçadan geçirir tüyleri kabartır, sonra bütün halıyı vakum makinesi ile süpürür ve pakete hazır hale getirir. Makine başında bekleyen personel halıda bir sorun yoksa makinenin paket yapmasına izin verir.

 

 

8- Servise Hazırlık

Paketlenen halılar servis saatine kadar bekleme raflarına alınır. Size söz verilen saat ve tarihten yaklaşık 2 saat kadar önce sekreterimiz sizi arar ve halıların size geleceğini hatırlatır. Metre kare ve fiyat konusunda size bilgi verir, ödemeyi nakit mi yoksa kredi kartı ile mi yapacağınızı sorar. 

9- Teslimat

Teslimat saatinde anlaşıldıktan sonra halılarınız güzergah şekline göre araca yerleştirilir ve söylenilen saatte sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

bottom of page